ליווי תיק השקעות – לקחת סיכונים מחושבים

כל מי שפתח תיק השקעות בוודאי יודע שמדובר בלקיחת סיכונים. לא בכדי, תיק השקעות הוא כלי שמיועד לאנשים שלא מפחדים להסתכן.
יחד עם זאת, ההבדל בין אומץ לטיפשות תלוי על חוט השערה – ולכן, כשמדובר בניהול סיכונים עבור תיק ההשקעות שלך, כדאי מאוד שתדע מה אתה עושה ושיהיה לך יועץ חיצוני שיכוון אותך.
לא כולם יודעים כיצד יש לנהל תיק השקעות – חושים טובים, ידע כללי "ומידע פנימי" הם לא תמיד מספיקים בשביל שההשקעה שלך תישא פרי.
מה כן כדאי לדעת בסיכונים הנלקחים בפתיחת תיק השקעות ובניהולו?

 ליווי תיק השקעות הפך להיות אחד מהשירותים הנדרשים בשוק עבור אנשים פרטיים שמעוניינים לפתוח תיק השקעות ולנתב אותו בכיוון הרצוי. יועץ כלכלי מנוסה ומוסמך יכול לתת את העצות הנכונות בדרך על מנת להקטין את הסיכונים ולהגדיל את הרווחים – אבל כולם תלויי לקוח, ועל כן יש לשאול את השאלות הבאות טרם פתיחת התיק –
1. תקופת השקעה מתוכננת עבור תיק השקעות –  טווח ארוך או קצר יכתיבו בהכרח את אופי ועלות ההשקעה
2. מטרת ההשקעה של תיק השקעות –  לאחר ברור קצר של מטרת ההשקעה ניתן יהיה לנתב אותה למקומות הנכונים והבטוחים יותר
3. רמת סיכון  של תיק השקעות ליווי תיק השקעות בהכרח מחייב הקטנת הסיכונים. כמובן שהלקוח הוא זה שיכריע בסופו של דבר את רמת הסיכון – אבל כל מלווה תיק השקעות מחויב בכל רגע נתון להזהיר ולכוון כנגד לקיחת סיכונים גבוהים מדיי.
4. סכום ההשקעה  – רמת הסיכון של הכסף נמדדת בסופו של דבר "כמה כסף אני עלול להפסיד:. חשוב להבין שההשקעה בסופו של יום עלולה שלא לשאת פירות וזה הסיכון שהמשקיע כמובן לוקח. לכן, עליו לקחת בחשבון את הסכום שאותו הוא מוכן לסכן מבלי שהפסד עתידי (באם יקרה) יערער את המערכת הכלכלית שלו.

בהון משפחתי תמיד יש מי שייתן מענה לשאלותיכם - אנו כאן בשבילכם!

דילוג לתוכן